apie mus

Všį “Marijampolės filharmonija” įsteigta 2022 m., savo veikla sieksianti populiarinti ir puoselėti klasikinį rimtąjį muzikos žanrą, prisidėti prie Marijampolės bei jos regionų kultūrinio indetiteto

“Marijampolės filharmonija” – Jaunas Žvilgsnis Į Klasiką!

Marius Reklaitis

Filharmonijos direktorius

 

Kento Grafystės Filharmonijos Orkestro vadovas, dirigavęs tokiems orkestrams, kaip Lietuvos Valstybiniam, Maltos, Sofijos, Atėnų, Šiaurės Čekijos  filharmonijų orkestrams ir k.t. Dirbęs prie tokių projektų, kaip BBC Proms, Sounds New International. 2021 metais debiutavo Carmen operos pastatyme, kartu su Tony ir Olivier nominantu režisieriumi Terry John Bates.

"Aš tikiu vertybėmis ir kultūrine ideologija, kurią skleidžia profesionalusis menas. Tai atspindi mūsų visuomenę bei pasaulį kuriame gyvename. Profesionalusis menas turi stulbinančią galią transformuoti žmonių gyvenimus ir prisidėti prie jų pasaulėžiūros formavimo."
Marius Reklaitis
Dirigentas

Kamilė Zaveckaitė

Filharmonijos meno vadovė

Du kartus Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės už nuopelnus Lietuvai apdovanota pianistė yra net septyniolikos tarptautinių ir nacionalinių solo bei kamerinės muzikos konkursų laureatė. Marijampolietė jau yra dalinusis scena su tokiais pasaulinio garso muzikantais kaip Martha Argerich, Arcadi Volodos, Elisabeth Leonskaja; koncertavusi su Brixen Classics, Jenaer Philharmonie, Kauno Miesto Simfoniniais orkestrais bei Klaipėdos Kameriniu orkestru. Kamilės koncertinė veikla neseniai pasipildė ypatingu koncertu Hohencolernų pilyje, Vokietijoje, kuriame kartu su garsiuoju smuikininku Yury Revich koncertavo Prūsijos Princui Georgui Frydrichui Ferdinandui bei Princesei Sofij.

,,Garsusis Vienos klasikos kompozitorius J.Haydnas teigė: ,,Muzika yra kalba, kurią gali suprasti kiekvienas. Tai vienintelė kalba pasaulyje gebanti sukurti daugiau taikos nei karo.” Tikiu, jog ,,Kultūros Savaitės” pagalba ne tik skleisim taiką širdyse, bet ir kiekvienam iš mūsų gebėsim padovanoti muzikos kalbą bei jos teikiamą minties ir sielos ramybę.”
Kamilė Zaveckaitė
Pianistė

Laura Latvaitytė - Zaman

Bendraįkurėja

Tarptautinėje scenoje kurianti menininkė, kūrybinėje biografijoje koncertai Lietuvos, Vokietijos, Anglijos, Lenkijos, Estijos, Italijos Bulgarijos scenose, koncertavusi su Frankfurto miesto, Berlyno simfoniniu, Sofijos filharmonijos, Kento filharmonijos simfoniniais orkestrais, debiutavusi ir didžiosiose pasaulio scenose – 2019 m. Berlyno filharmonijoje, 2022 m. Sofijos filharmonijoje.

 Marijampolė – Lietuvos kultūros sostinė metu, menininkei suteiktas kultūros ambasadorės statusas. 2018 m. solistė įkūrė labdaros ir paramos fondą, kurio tikslas puoselėti klasikinės muzikos tradicijas Marijampolėje.

"Tikiu jog, žiūrovas priims mūsų požiūrį į rimtąjį žanrą, kaip amžinai aktualų kultūrinį ir dvasinį šaltinį, skatinantį tiek atlikėją, tiek žiūrovą naujų dvasinių gelmių ieškojimui. Su pagarba ir dėkingumu savam kraštui aš džiaugiuosi galėdama vėl pas jus sugrįžti...“
Laura Latvaitytė - Zaman
Operos Solistė